ارتودنسي ميتواند زيبايي لبخند شما را دوچندان کند. بنابراين اغلب کساني که اقدام به درمان ميکنند ميخواهند تنها طرح لبخند زيبا و درخشان داشته باشند. اما ارتودنسي علاوه بر مسائل زيبايي شناختي، فوايد و مزاياي ديگري نيز دارد. ما با کمک اين درمان، ميتوانيم مشکلات ساختاري دهان و دندان را برطرف کنيم. علاوه بر اين دو فايده اصلي، يکي از مهمترين مزاياي ارتودنسي صرفه جويي در هزينه هايي است که ممکن است در آينده براي دندان شما پيش بيايد. در اين مقاله به شما نشان خواهيم داد که چگونه ارتودنسي ميتواند در پول و هزينه شما صرفه جويي کند. با بهترين متخصص ارتودنسي در تهران همراه باشيد.


·       پوسيدگي دندان ها


بهترين راه براي پيشگيري از مشکلات دندانپزشکي مانند پوسيدگي دندان، بهداشت مناسب دندان است. اما داشتن دندان هاي کج بدان معنا است که بعضي از قسمت هاي دهان و دندان به سختي قابل دستيابي هستند و به طور مداوم نميتوان آن ها را تميز نگه داشت.


·       درمان عدم هماهنگي دندان ها و فکين


هنگامي که دندانهاي بالا و پايين نتوانند به درستي روي هم قرار بگييرند و ناهماهنگ باشند، حين جويدن غذا به هم سابيده ميشوند و دچار فرسايش ميشوند.


·       پيشگيري از بيماري لثه


به همان اندازه که بهداشت دندان خوب مي تواند از پوسيدگي دندان جلوگيري کند، مي تواند در پيشگيري از بيماري لثه نيز نقش داشته باشد. بيماري لثه که ناشي از تشکيل پلاک دندان و تکثير باکتري ها است، ميتواند باعث ايجاد آبسه دنداني و عفونت لثه شود که در نهايت منجر به لق شدن و مردن دندان ها ميشود.


·       جلوگيري از لق شدن و از دست دادن دندان


پوسيدگي، فرسودگي دندان و بيماري لثه همگي مي تواند منجر به لق شدن دندان و سرانجام از بين رفتن آن شود. مرگ دندان ميتواند هزينه هايي براي شما در بر داشته باشد. براي مثال عصب کشي و يا درمان ريشه، کشيدن دندان و جايگزين کردن آن همگي هزينه هاي بسيار زيادي ميتواند روي دستان کسي که دندانش از دست ميرود بگذارد.


بهبود تنفس (از مهمترين مزاياي ارتودنسي براي برخي از کودکان)


يکي از مهمترين کارهايي که ارتودنسي ميتواند براي افراد مخصوصا( ارتودنسي کودکان)انجام دهد، بهبود تنفس است. برخي از افراد بنا به دلايلي عادت دارند به جاي بيني از دهان نفس بکشند که اين وضعيت ميتواند منجر به بروز مشکلاتي شود.


از انواع ارتودنسي به ارتودنسي ثابت، ارتودنسي نامرئي، ارتودنسي متحرک و. ميتوان اشاره کرد.


بيشتر بخوانيد


·       مجله ارتودنسي دندان


·       مجله ورزش سلامتي و رژيم غذاييمشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

چت روم عسلي چت | عسل چت | چت عسل Tasha سالم زيبا دامپزشک اينترنتي Coraly blog Margrit فسفرپليت توليد کننده ظروف ملامين کسري يزد Tara