قصد خريد ترموستات ماشين داريد؟ فکر ميکنيد که اين قطعه از ماشين شما دچار مشکل شده است؟ اين مقاله را از استارپارتس فروشگاه مجازي لوازم يدکي خودرو(مرکز تخصصي فروش قطعات هيونداي و لوازم يدکي کيا) بخوانيد تا بدانيد چه زماني هنگام تعويض ترموستات است و بايد از کجا آن را خريداري کنيد.


ترموستات چيست و چه نقشي در ماشين شما دارد؟


ترموستات اتومبيل جريان مايع خنک کننده  و گذرنده از موتور و رادياتور ماشين را تنظيم مي کند و يک جزء اصلي و مهم در عملکرد موتور وسيله نقليه شما است. ممکن است بارها به عللي اين عبارت را بشنويد “ترموستات ماشين باز يا بسته مانده است”. هنگامي که موتور براي مدتي فعاليت طبيعي و بدون فشار خود را طي ميکند دمايش چندان بالا نيست بنابراين ترموستات بسته است. به اين معني که جريان مايع خنک کننده به سمت رادياتور بسته است.


اما هنگامي که موتور در حال کار است و به دماي کار خاصي رسيده، يک سنسور در داخل ترموستات باعث باز شدن آن مي شود و اجازه مي دهد تا مايع خنک کننده مستقيما به موتور نرود و در عوض، جريان اين مايع به داخل رادياتور برود. مايع پس از خنک شدن از طريق رادياتور دوباره به موتور ميرود. کم کم آب خنک شده و دوباره زماني که به دماي متعادل رسيد ترموستات ماشين بسته ميشود و آب مستقيما به موتور منتقل ميابد.


اين جريان ثابت همان چيزي است که باعث مي شود موتور خودرو شما در دماي مطلوب باقي مانده و کار کند.


باز يا بسته ماندن ترموستات براي موتور شما مشکل پيش ميآرود


باز و بسته شدن ترموستات ماشين در زمان مناسب براي حفظ دماي مناسب موتور بسيار مهم است. در صورت بسته شدن “گير کردن در حالت بسته” ، هيچ راهي براي خنک شدن مايع خنک کننده و موتور وجود ندارد، اين امر باعث افزايش دماي موتور مي شود. به همين ترتيب، اگر ترموستات باز باقي بماند ميگويند که ترموستات در حالت باز “گير کرده” است و جريان مايع خنک کننده ثابت است. که در نتيجه دماي موتور خودرو هرگز به حد مطلوب گرماي خود نرسيده و مشکلات عملکردي را ايجاد مي کند.


علائمي که نشان ميدهد زمان خريد ترموستات جديد رسيده است


اگر با موارد زير روبرو هستيد احتمال اين ميرود که ترموستات شما خراب شده يا آسيب ديده است. اين علائم شايعترين نشانه هاي خرابي ترموستات و وم تعمير يا خريد ترموستات مخصوا ترموستات آب هيونداي و کيا جديد است.


1. افزايش دماي موتور


2. تغييرات دمايي نامنظم


3. نشت مايع خنک کننده در اطراف محفظه ترموستات يا زير وسيله نقليه


 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

عنوان Stephanie فرشگاه آنلاين Erin Laurel Rolstore رد لاو چت|ردلاو چت|ردلاوچت شبکه و ويپ Roger Brandon