شايد شما هم منتظر هستيد تا دندان هاي زيباي کودک شما از زير لثه بيرون بيايند و دندان ها زيبايي لبخند او را دوچندان کند. ولي پس از مدتي مي فهميد که رنگ دندان هاي شيري سفيد کودک به تدريج سياه مي شود، براي پيشگيري از اين مشکل با کلينيک دندانپزشکي تاج در ادامه همراه باشيد.


بيشتر بخوانيد . مجله ترميم و زيبايي دندان


دلايل سياهي دندان هاي کودکان


اگر دندان هاي شيري کودک تان زرد يا نارنجي است، بيشتر به خاطر تميز نشدن درست آنهاست. پلاک دندان با ذره هاي خوراکي ها باعث ايجاد لکه مي کند. از ساير علت هاي سياهي يا تغيير رنگ دندان شيري کودکان آسيب رسيدن به دندان ها يا لثه ها است که با زمين خوردن يا ضربه ايجاد مي شود، همينطور سياه شدن دندان با قطره آهن، هم يکي ديگر از علت هاي سياهي دندان کودکان است.


احتمال دارد ميناي دندان کودک شما به صورت ارثي ضعيف باشد که منجر به کرمي و زرد شدن دندان هاي کودک مي شود و احتمال پوسيدگي دندان هاي او بيشتر مي شود. کودکي که در لحظه تولد دچار يرقان شده است نيز ممکن است دندان شيري سبز رنگي داشته باشد. عفونت ها و بيماري هاي حادي نظير هپاتيت و برخي از موارد بيماري قلبي هم بر تغيير رنگ دندان هاي کودکان اثر مي گذارد.


استفاده بيش از اندازه فلوريد به وسيله نوشيدن آب و استفاده از خميردندان در زمان کودکي سبب مبتلا شدن کودک شما به بيماري اي به نام فلوروزيس مي شود که اين بيماري منجر به تغيير رنگ دندان هاي شيري يا دائمي مي گردد.


درمان سياهي دندان کودکان


برخي از لکه هاي سياه و يا قهوه اي رنگ دندان را مي توان با بليچينگ ترميم کرد، اما احتمال دارد دندانپزشک متخصص کودکان شما بليچينگ را به منزله يک روش درماني سفارش نکند. اگر نگران تغيير رنگ دندان هاي کودک خود هستيد، با دندانپزشکي کودکان در اين باره صحبت کنيد. تا راهکارهاي رفع اين سياهي را بدانيد و نکته هاي بيشتري در باره بهداشت دندان کودک به دست بياوريد.


پيشگيري از سياهي دندان هاي کودکان


·       دندان هاي نوزادتان را کامل مسواک بزنيد


·       در زمان خواب به کودک تان شير يا آب ميوه ندهيد


·       تا هنگامي که کودک خمير دندان را قورت ندهد، اجازه ندهيد خمير دندان مصرف کند


·       مکمل آهن را در مقداري آبميوه يا آب رقيق کنيد


از خدمات کلينيک تاج به ونير کامپوزيت، ايمپلنت دندان، طرح لبخند و. ميتوان اشاره کرد.


بيشتر بدانيد . مجله سلامت دندانمشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها

Ryan seoo Sharon Nicole tatoobato Adam آسمان کبود پير Tom Gabriela